Warto brać pożyczki

Chciałbyś poznać kilka powodów, dla których warto brać pożyczki?

Aktulności Poradnik

Chciałbyś poznać kilka powodów, dla których warto brać pożyczki? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Warto go przeczytać i przekonać się, że pożyczki potrafią być bardzo użyteczne. Pożyczki to produkty finansowe, które przez to, że są ogólnodostępne, kuszą swoimi warunkami. Jednak zanim weźmiemy pożyczkę, powinniśmy znać tego powód i dowiedzieć się, czy naprawdę warto brać pożyczki. Takie informacje można uzyskać właśnie w tym artykule.

Warto brać pożyczki

Czy kiedykolwiek brałeś pożyczkę i wiesz, jak to się robi? Jeśli nie, to ten artykuł może się okazać dla ciebie wartościowy. Tutaj poznasz podstawy na temat tego, kiedy warto brać pożyczkę i jak znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę. Choć w mediach zazwyczaj trwa nagonka na takie firmy, to wcale nie musisz się ich bać, ponieważ media przedstawiają tylko te firmy, które źle działały i padły, a ich jest mniejszość. Natomiast istnieje wiele pożyczkodawców, którzy mogą mieć dla ciebie naprawdę dobrą ofertę.

Kiedy warto brać pożyczki?

Pożyczki nie powinieneś brać za każdym razem, gdy masz takie widzimisię. Do tego trzeba mieć powód. Nie musi on być wcale poważny i nie musi mówić o jakimś ważnym zobowiązaniu, lecz po prostu musi to być powód, który będzie dla ciebie pewnym odniesieniem.

Powód może być zarówno o pozytywnym wydźwięku dla ciebie, jak i nieco negatywnym. Co uznamy za pozytywny? Na przykład możliwość spełnienia swojego marzenia. Jeśli tylko masz marzenie, które jest związane z wyjazdem na wakacje, zakupem jakiegoś przedmiotu, a może zakupem zabytkowego, starego auta, a jest jakaś ciekawa okazja, nie do przegapienia, to właśnie wtedy warto wziąć taką pożyczkę. Marzenia warto spełniać, ponieważ kiedyś można być w takiej sytuacji życiowej, że niestety nie będzie można sobie na to pozwolić, a do końca życia będzie się żałować, że nie wykorzystało się danej okazji.

Jeśli chodzi natomiast o te negatywne chwile, w których pożyczka może być przydatna, to może to być na przykład choroba i potrzeba opłacenia leków i lekarza albo też potrzeba naprawienia auta, czy remontu mieszkania. Są to potrzeby, które czasem po prostu nie mogą czekać, a przecież nie każdy z nas jest na nie przygotowany. Dlatego też to jest również powód do tego, aby wziąć pożyczkę.

Pożyczki mogą być także swego rodzaju inwestycją w siebie. Jeśli nie będziemy się rozwijać, to nie będziemy atrakcyjnymi pracownikami na rynku pracy. Również nasz aktualny pracodawca może mimo naszego doświadczenia po kilku latach z nas zrezygnować, ponieważ stwierdzi, że na nasze miejsce ma kogoś lepszego, a my i tak się rozwijamy. Dlatego też warto chodzić na szkolenia i kursy, które pozwolą na rozwój kompetencji, uzyskanie nowych kwalifikacji, a także po prostu utrzymanie kondycji umysłowej. Czasem jest to mniejszy, a czasem większy koszt, jednak nie zawsze ma się na taki właśnie wydatek odłożone pieniądze Jednak dlatego właśnie, gdy tylko pojawi się okazja, to warto brać pożyczki, które pomagają w inwestowaniu w siebie. Taka inwestycja zawsze się zwróci i to zazwyczaj wielokrotnie.

Jaka firma pożyczkowa?

Wybór przedsiębiorstwa, w którym powinniśmy wziąć pożyczkę, nie jest wcale taki łatwy, jakby to pozornie mogło się wydawać. Przecież nie powinniśmy brać pożyczki w pierwszej, lepszej firmie na rogu, która zachwyca nas ogłoszeniami o super promocjach. W dzisiejszych czasach mamy takie możliwości, że powinniśmy poświęcić nieco czasu, jeśli go mamy, na poszukiwania odpowiedniej firmy.

Na początku może wytypujmy z naszej okolicy przedsiębiorstwa, które udzielają pożyczek. Jeśli już taką listę przygotowaliśmy, to czas nieco ją skrócić. W tym momencie można stosować różne kryteria, które tę listę ograniczą. Przede wszystkim warto zapoznać się z opiniami, jakie na temat danej firmy panują. Mogą to być opinie zarówno takie, które widnieją w Internecie, jak i od znajomych i rodziny. Jednak te drugie będą bardziej wiarygodne i możemy się z nich więcej dowiedzieć. Poznamy dzięki temu podejście do klienta i sytuacje, w jakich możemy się znaleźć.

Kolejnym kryterium, które powinniśmy zastosować, do RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. I wcale nie jest to oprocentowanie, które zazwyczaj podawane jest wielkimi cyframi na plakatach, ponieważ tamto ma ściągnąć klientów, a to będzie pokazywało, ile zarobi na nas przedsiębiorstwo udzielające pożyczek. Wybierajmy te firmy, które mają jak najniższe RRSO.

Teraz już powinniśmy mieć dość skąpą listę, która pozwoli nam wybrać ostatecznie tę jedną firmę. W tym momencie zapoznajemy się więc z ofertami. Najlepiej będzie, jeśli udamy się do siedziby firmy i tam oferty zostaną nam przedstawione. Dzięki temu jasno zostaną nam okazane wszelkie warunki, a także, jeśli będziemy mieć jakieś pytania i wątpliwości, to będziemy mogli od razu spytać się osoby kompetentnej o to, czy rozwieje nasze wątpliwości.

Jeśli przejrzysz oferty, to czarno na białym masz opisane i możesz wydedukować, która z nich jest dla ciebie najkorzystniejsza. Czas więc podpisywać umowę.

Jednak również na tym etapie musisz być ostrożny, ponieważ zdarzają się przypadki, gdy mimo rozmów i ustaleń, umowa będzie się różnić od oferty. Dlatego każda umowa, zanim zostanie podpisana, powinna zostać dokładnie przestudiowana.

Jeśli wszystko zostało dobrze zrobione, to możesz cieszyć się już pożyczką, która dość szybko znajdzie się na twoim koncie. Dobrze ją wykorzystaj, lecz pamiętaj także o tym, na co ona ma zostać przeznaczona. No i oczywiście z czasem przyjdzie ten nieprzyjemny moment, gdy będzie trzeba spłacać raty, ale to załatw po prostu szybko i staraj się, aby nigdy nie pozostawiać spłaty na ostatnią chwilę.

Artykuł powstał dzięki portalowi kredyt bez bik
 

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
5 lat temu
Daj Ocenę :
     

super porada dzięki za nia