meble ze skóry, meble skórzane, meble

Jak pielęgnować meble ze skóry?

Prasóweczki

Skórzane meble są stylowe, a także niezwykle ciekawe. Żeby służyły nam na lata musimy je właściwie pielęgnować. Jak wobec tego o nie dbać?

Konserwacja mebli ze skóry

Zaraz po zakupie skórzanej kanapy czy fotela, powinno się pokryć mebel specjalnym środkiem konserwującym, który ma uniemożliwić wnikaknie zanieczyszczeń w skórę.

Meble ze skóry powinniśmy ulokować w pomieszczeniu w dalekiej odległości od grzejników, a także w miejscu, do którego nie dochodzą promienie słoneczne.

meble ze skóry, meble skórzane, meble
meble ze skóry, meble skórzane, meble

Tą metodą obniżymy ryzyko przesuszania. Meble ze skóry powinno się systematycznie czyścić.

Na co dzień ściągamy z nich kurz przy pomocy miękkiej ściereczki, najlepiej z mikrofazy. Co kilka miesięcy należy precyzyjnie wyczyścić nasze skórzane meble przy użyciu środków przeznaczonych do czyszczenia skórzanych mebli.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Po dokładnym czyszczeniu, znowu trzeba zaaplikować na skórę preparat konserwujący. Nie kupuj ekstraktów podejrzanego pochodzenia, bądź takich, które nie są dedykowane do skóry, ponieważ w ich kompozycji mogą znajdować się rozpuszczalniki, które zniszczą jej lico.

W przypadku, gdy skóra ulegnie zadrapaniu, rozdarciu bądź poplamieniu, którego nie jesteśmy w stanie sami usunąć, warto poprosić o pomoc profesjonalną firmę, która sprawi, że nasz skórzany mebel będzie wyglądał jak nowy.

Zobacz również Tanie tablety

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments