Najważniejsze zmiany w prawie w 2019 roku

Kasy fiskalne Pełczyce

Zachodniopomorskie

Poznajemy najnowsze nowości w mało, które nastąpiły wraz z 1 stycznia 2019 roku. W mieszkanie weszło wiele zmian dotyczących podatków, ale oraz w dziale prawa pracy, czy prowadzenia działalności gospodarczej, oświaty i ubezpieczeń. Co warto wiedzieć?

Kasy fiskalne Police

Nowości w rozporządzeniu w 2019 roku
Nieodpłatna poradę prawna dostępna szerzej

faktoria
faktoria

Od 1 stycznia 2019 roku z ochron prawnej w technologia nieodpłatny może zastosować wszystka osoba, jakiej nie występować na taką usługę. Dobrym warunkiem uzyskania darmowej uwadze będzie dostarczenie stosownego oświadczenia. Taka okoliczność toż wyjątkowo pozytywna wiadomość nie wyłącznie dla ludzi, ale i dla adwokatów i radców prawnych, dla których będzie wówczas możliwe źródło dochodów.

Nowości w ustawie o SN

Wraz z bieżącym rokiem wpisałam w działanie również nowelizacja w ustawie o Sądzie Najwyższym. To uczynienie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości i Unii Europejskiej. Gwarantuje ona sędziom SN i NSA powrót do wykonywania urzędu po 65. roku życia, którzy zmarli w stopień spoczynku.

Nowości w KRS

Podpisana przez Prezydenta została również ustawa o KRS, która wprowadza ważne zmiany. Zmiany te pamiętają funkcjonować w pozostałym dniu po prac ich w Serwisie Ustaw.
Zmiany w prawie w 2019 roku
Nowości w dziale alimentów

11 stycznia 2019 roku wpisałam w działanie również ustawa, które zabezpiecza i zwiększa proces ścigania alimenciarzy, którzy występują z łożeniem materiałów na nasze dzieci. Ustawa umożliwi szybszy przepływ wszelkich informacji dotyczących dłużników alimentacyjnych pomiędzy pracami a komornikami sądowymi. Nowelizacja zakłada między innymi duże sankcje stawiane na pracodawców i za nielegalne zatrudnianie osób zajmującymi z ceną alimentów.
Kasy fiskalne

Ministerstwo Finansów od pewnego czasu przyzwyczaiło już obywateli, że wszelkie zmiany dotyczące kas fiskalnych wydawane są tego dnia roku, czyli 31 grudnia. Tak jedno istniałoby w bieżącym roku. Zapowiadane a przez resort zmiany, które posiadały wprowadzić kasy fiskalne online, nie weszły jeszcze w działanie.

Niższe limity podatkowe, ale ważniejsze kary

Nie w 2019 roku będzie ważna łatwiej stracić status małego podatnika w PIT oraz VAT. W ramach jednorazowej amortyzacji będzie i można mniej odliczyć. Przewidziane są również bardzo cieńsze niż jeszcze kary za oszustwa i wykroczenia skarbowe.

Zobacz również  PKO BP

Pensja żony stawanie się kosztem przedsiębiorcy

Bardzo wydajne zmiany czekają przedsiębiorców, jacy w prywatnych firmach zatrudniają nie tylko swoje dzieci, ale także żony. Wynagrodzenie dla członków grupy będzie mogło być uważane jako koszty uzyskania przychodu. Znacznie prosto będzie rozliczyć stawkę podatkową. Nowe przepisy wpisały w mieszkanie 1 stycznia 2019 roku.

Konieczność udowodnienia samochodu w interesie

W obecnym roku zmieniły się również bardzo zasady dotyczące rozliczania wszelkich podatków dotyczących samochodów. Pewne odliczenie kosztów możliwe będzie tylko po wykazaniu, że pojazd stosowany jest jedynie w projektach firmowych. Wielu ekspertów uważa, że takie posunięcie będzie złe. Zmiany wprowadzone są dlatego, że właściciele firm bardzo często odliczali samochody, którymi podnoszą się prywatnie.

Źródło artykułu: Zmiany w prawie w 2019 roku 

 

Kasy fiskalne Police

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments