Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Dębno

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych ludzi idących w moment dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie jest on problemem nastolatków, jednakże w moc przypadkach nic nie znika samoistnie, a z okresem stan cery tylko się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto i dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała zdrowy styl.

Leczenie trądziku Dobrzany

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku powstaje z niewłaściwej pielęgnacji. Wymienia się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale prawo jest taka, iż w niniejszy środek można tylko pogorszyć stan swojej postaci i zaognić stan zapalny. Jak zatem odpowiednio dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele osób do mycia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego modelu produkty nic nie ułatwią nam wygrać z trądzikiem, a wręcz przeciwnie – mogą go i nasilić. Co będzie przeto lepszym wyjściem? Przede wszystkim łagodne produkty do mycia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować dobry produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w przeciągu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w kosmetyku nie wydobywał się alkohol, dlatego zapewne on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest istotne zwłaszcza w sukcesie cer mieszanych i pełnych. Jeśli skóra jest i wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Choć w sukcesie aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, a ponadto roznieść stan zapalny na wszelką twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto jeszcze przemyśleć wybranie się na środek z zachowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które odczuwa w domowej możliwości firma Nanili Professional. Artykuły tego modelu działają intensywnie, przynosząc pierwsze efekty. Kwasy mogą żyć jednak stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co prowadzą niektórzy, wystawianie osób na wykonywanie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, jednak teraz na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie tak to wyposażyć się w krem z filtrem UV i podawać go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Dobrzany

0 0 votes
Daj Ocenę