Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Tychowo

Zachodniopomorskie

Często słyszymy, że tłuszcze są złe i powinien ich uważać, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają gości w błąd, bowiem w obawie przed szkodliwym wpływem na zdrowie – są tacy, którzy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które niszczą a dokładnie całkiem wyeliminować je z diety, tylko są te takie, jakie są wręcz niezbędne, aby organizm mógł sprawnie funkcjonować. Do tych ciekawych tłuszczów dostosowują się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Choszczno

Co obecne są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Mają wyraźnie wiele zdrowotnych właściwości, a ważnym ich pochodzeniem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o moc łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez system, bowiem nie są do ostatniego korzystne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są przyciąganie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania dowodzą, że tłuszcze te potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, a tak chętnie sięgają po nie sportowcy i ludzie, którzy pragną zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w punkcie.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co obecne istnieje i które ma wartości?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale zawiera o znacznie bardzo kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który szybko zamienia się w energię oraz kwasu C8 (kaprylowego), który posiada granie na organizm trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego obraz ten istnieje dużo ciekawy wśród sportowców, bowiem nie tylko zachęca do wykonania, ale również pomaga redukować tkankę tłuszczową. Toż nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki swoim racjom działa dobrze na jelita, oczyszczając je z różnych toksyn oraz bakterii, a nawet grzybów i pasożytów. Istnieje też skuteczny w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi i odporność organizmu, dlatego dawkowany w wygodnych proporcjach, będzie wspaniałym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, ale każdego z nas.

Olej kokosowy – co obecne stanowi? Jego ważności i wadzie

Olej kokosowy stanowi dużo znany w nowych latach, a na temat jego części powstało wiele publikacji. Chętnie używany istnieje nie lecz w kuchni, ale także do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy zdania na jego fakt są podzielone. Jaki właściwie stanowi obecny niezwykły olej? Jest znaczny w tłuszcze MCT, które jak już wysoko zostało wspomniane, są wiele dobrych właściwości dla naszego systemu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, a badania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe były szkodliwy pomysł na swój układ.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej wybrać olej nierafinowany lub typu Virgin, bowiem nie traci on wówczas swoich marki ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest wspaniały, a cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy zyskać w pewnych sklepach za znacznie małą cenę, to olej, który stał przetworzony zaś nie zostało w nim nic z jego cennych właściwości. Jeżeli zależysz poczytać więcej na fakt oleju kokosowego, zajrzyj na stronę.

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments