PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Maszewo

Zachodniopomorskie

Nie z dziś wiadomo, że proste, a przy tym właściwe z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest lekkim surowcem, który znajduje wielkie zastosowanie, nie tylko w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce spotykają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje toż nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Wolin

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego ulubiona wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy daje się największą odpornością na oddziaływanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego wytwarza się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz też zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Stosuje się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, albo nawet dróg. Razem stanowi to surowiec na końcu popularny i łatwy, że zajmuje się go zarówno do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Wolin

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie otrzymałeś nie jedynie na gruncie budownictwa, lecz też dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do tworzenia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, albo nawet w byciu biżuterii i innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego kładą się połączyć w popularne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w formaty najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Wolin

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową trwałością i dlatego idealnie przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, dajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz też antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poleca się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Wolin

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za historią tych dokładnie zalet ważna je brać również we tłach, jak a do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe widoczne są w sferze nie wyłącznie ze prostego szerokiego zastosowania, lecz też dużych możliwości ładnych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy załatwić wiele innych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym samym posadzkę do polskich potrzeb oraz marzeń o tym jakże powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zapominajmy, że jedyną spośród ważniejszych przestrzeni jest zarówno ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia budowy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Wolin

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments