Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Prasóweczki

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do roli w drugim kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają skłonność delegowania do lekturze za granicą naszych pracowników jak też obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zainteresowanie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej kierowanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Delegowanie jest odpowiednią formą wysłania człowieka do pozostałego kraju w obiektu czasowego wykonywania czynności w obecnym kraju. Należy przy tymże mieć, iż w całkowitym stanie w którym człowiek prowadzi własną rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do roli w Niemczech, potrzebne jest objęcie wizy Vander Elst. Istnieje toż wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich usług w nowym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej podstawie może tymczasowo delegować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać swoich gości do roli w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana stanowi w sensie tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do roli w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy tworzy się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o rzecz czy zlecenie z Polskim pracodawcą, w kontakcie z ostatnim potrzebuje być zabezpieczony i zarabiać minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować człowieka do roli w Niemczech. Wymaga w kontakcie z obecnym legalnie siedzieć na placu Polski, mieć prawo na pracę. Potrzebny jest fakt emitowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w poziomie ubezpieczenia społecznego oraz co ważne aby wystąpić po te teksty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w którym pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych listów jest kilka tygodni także w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten stan jest dodatkowo niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest miłym celem zatrudnienia pracownika a od razu po zatrudnieniu nie pewnie on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na zwykłe w Polsce a jego funkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy także w ramach swojej rzeczy w Polsce został wyznaczony do budowania swoich obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we każdych procedurach i pozytywne kierowanie swoich gości do Pracy w Niemczech. Nasza radę jest kompleksowa – od dobrej i bliskiej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne i współpracę w załatwieniu wszystkich obowiązujących w ciągu delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa wnioski w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuce u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z kolejnego państwa UE, pismo od firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w drugich pracach w zależności od wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy żyjący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do roli w Niemczech podlega przepisom w zasięgu płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności od branży i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej to w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze same firmy do roli w jakich zatrudnieni są delegowani przykładają dużą wagę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla pracownika można wypłacić a w postaci ryczałtu czy diety więc w droga niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments